تبلیغات
پایگاه تخصصی ژئوماتیک و عمران - برج بلند توکیو مقاومت در برابر شدیدترین زلزله
پنجشنبه 26 آبان 1390

برج بلند توکیو مقاومت در برابر شدیدترین زلزله

   نوشته شده توسط: تلگرام MzR_F    نوع مطلب :مطالب عمران ،

مراسم ثبت برج بلند توکیو در کتاب رکوردهای گینس امروز در توکیو برگزار می شود.

در توکیو، برج اسکای تری بزرگترین برج جهان است که مراسم ثبت آن در کتاب رکوردهای جهانی گینس ساعت 14 امروز به وقت محلی در توکیو برگزار می شود.

این برج 634 متر ارتفاع دارد که هم اکنون به نهایت ارتفاع پیش بینی شده رسیده است.

بر اساس این خبر بعد از ظهر امروز با حضور رئیس موسسه گینس که ثبت رکوردهای جهانی را بر عهده دارد مراسم ثبت این برج در گینس به عنوان بلند ترین برج جهان در محل هتل لبانت توکیو برگزار خواهد شد.

خانم ساییکو ماسودا رئیس روابط عمومی برج اسکای تری در گفتگو با خبرنگار مهر ایمنی در برابر زلزله را مهمترین ویژگی برج در کنار بلندی ان برشمرد به نحوی که به گفته وی اسکای تری تا دو برابر قدرتمند ترین زلزله قابل تصور که 9ریشتر عنوان شده قابلیت مقاومت دارد و اگرچه زلزله ای با این توان قابل تصور نیست اما برج اسکای تری تا تکان حدود 20 ریشتر مقاوم است.

وی افزود: باتوجه به علاقه مندی فراوان مردم برای بازدید از بلندترین برج جهان از هفته آینده رزرو بلیط بازدید از این برج آغاز می شود تا بعد از افتتاح برج در 22می سال آینده میلادی علاقه مندان بتوانند بر اساس اولویت از ان دیدن کنند.

قرار است این مراسم همزمان در برخی معابر از جمله دفتر اصلی برج از طریق نمایشگر پخش شود.

با این حال با توجه به اینکه مراحل توسعه و احداث بخشها داخلی این برج تکمیل نشده قرار است افتتاح رسمی بلندترین برج جهان 22 می 2012 صورت بگیرد.


خبرگزاری مهر