تبلیغات
پایگاه تخصصی ژئوماتیک و عمران - دسترسی به نقشه های بستر اقیانوسی نیوزیلند به صورت آنلاین
یکشنبه 7 شهریور 1389

دسترسی به نقشه های بستر اقیانوسی نیوزیلند به صورت آنلاین

   نوشته شده توسط: تلگرام MzR_F    نوع مطلب :هیدروگرافی ،

نقشه های با جزئیات دقیق از بستر اقیانوسی نیوزیلند به وسیله موسسه ملی تحقیقات جوی و آب و هوایی (NIWA) این كشور، در دسترس قرار گرفته است. این اطلاعات، شامل بروز ترین اطلاعات برداشت شده از عمق سنجی عوارض مهم كف اقیانوس بوده و همچنین نقشه هایی را كه از داده های چند پرتوی تركیب شده با داده های عمق سنجی به روش سنتی تولید شده ، ارائه می دهند.

در این فرایند عمق سنج های چند پرتوی برای بررسی جزئیات دقیق یك پهنه  وسیعی از كف اقیانوس، موجی از پرتوهای صدا را به كف اقیانوس منتشر می كنند كه این پرتوها پس از برخورد به كف اقیانوس به یك گیرنده بر روی كشتی برمی گردند.

هلن نیلی از زمین شناسانNIWA اظهار داشت: قرار دادن نقشه های آنلاین فرصتی برای نمایش وسعت عملیاتی است كه موسسهNIWA انجام می دهد.این نقشه ها محدوده وسیعی شامل 11.7 میلیون كیلومتر مربع و با عمق بیش از 11000 متررا در بر گرفته و محصولی تلفیقی از نقشه های پیچیده از كف اقیانوس و همچنین تحلیل های موضوعی بر اساس دانش زمین شناسی دریایی متخصصین می باشد.

پروژه از نظر مالی توسط بنیاد پژوهش ، علم و فناوری ، نیروی دریایی سلطنتی نیوزیلند، مركز اطلاعات جغرافیایی ملی آمریكا ، موسسه فرانسوی تحقیقات بهره برداری از دریا و مركز اطلاعات زمین نیوزیلند حمایت شده است.

دسترسی به وب سایت مذكور از طریق لینكhttp://www.niwa.co.nz/our-science/oceans/bathymetry امكان پذیر است.


شهرداری تهران